Piknik Niepodległościowy

lis 10, 2023

Narodowe Święto Niepodległości. My zaczęliśmy świętować już dziś – 10 listopada 2023 roku, w godzinach 8.00 – 15.00, na boisku szkolnym ZE nr 4, przy ul. Drzonków-Szkolna 2 odbył się Piknik Niepodległościowy, a w ramach pikniku: Bieg Niepodległościowy – Test Coopera, wystawa „Ojcowie Niepodległości oraz Symboli Narodowych”, stoisko promocyjne Wojska Polskiego – żołnierze z Centrum Rekrutacji Wojskiwej, oddział saperów z Krosna Odrzańskkego. Każdy uczestnik otrzymał numer startowy i pamiątkowy medal. Dzieci i młodzież wymalowana/ubrana w barwy narodowe chętnie i aktywnie braka udział w wydarzeniu. Każdy mógł skorzystać również z ciepłego posilku(grochówka) oraz napoju(herbata). Kto chciał mógł się ogrzać przy ognisku i upiec kiełbaskę. Na starcie biegu stanęli również Olimpijczycy – Natalia Bajor i Mateusz Surwiłło. Impreza dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Mikrograntów prowadzonych przez Fundację Orły Sportu. W ramach projektu przeprowadzone zostały warsztaty prozdrowotne. Organizator: Szkolny Klub Olimpijczyka/ZE nr 4. W poniedziałek 13 listopada wszyscy uczniowie wezmą udział w akademii słowno-muzycznej na którą również serdecznie zapraszamy.

Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Skip to content