Biblioteka

W bibliotece obowiązują proste i nieskomplikowane zasady. Chętnie widzimy czytelników i z nimi rozmawiamy, nie oceniamy ich, do niczego nie zmuszamy.

Ponad 19300 książek, płyt, kaset – tyle liczy nasz księgozbiór. Największym powodzeniem wśród czytelników cieszą się lektury szkolne, a także ulubione książki wybrane przez uczniów. Zaczytane Seria „Franklinów”,  „Dziennik Cwaniaczka”, „Koszmarne Karolki”, „Biuro Detektywistyczne”, Seria „Zwiadowcy”, „Magiczne drzewo”, „Harry Potter”, „Felix, Net i Nika”, komiksy. Żadne e-wydanie nie zastąpi pięknej książki, którą można wziąć do ręki i z umiłowaniem przeczytać każdą stronę.

To, że stwarzamy coraz lepsze warunki w czytelni i bibliotece – zawdzięczamy dyrekcji szkoły, która w miarę możliwości, finansuje zakupy nowych książek i czasopism, a także licznym sponsorom. Może liczby znaczą niewiele, ale obecność w czytelni każdego dnia ponad 60 czytelników oraz około 70-80 wypożyczonych książek mówią nam, że biblioteka szkolna jest potrzebna i nie da się w szkole przeżyć dnia bez odwiedzin tego miejsca.

Komputeryzacja

W przyszłym roku szkolnym rozpocznie się komputeryzacja biblioteki.

Biblioteka posiada 1 stanowisko komputerowe dla ucznia. Uczniowie i nauczyciele korzystają z Internetu, przygotowane materiały mogą drukować na dostępnym sprzęcie.

Promocja czytelnictwa

W ramach promocji czytelnictwa biblioteka cyklicznie organizuje imprezy czytelnicze:

– spotkania autorskie (dotychczas odbyły się z Łukaszem Wierzbickim, Agnieszką Ginko  i  Markiem Michalakiem);

– spotkania z twórcami kultury;

– konkursy dla czytelników;

– kiermasze książek (przy współpracy z KiHTK w Żychlinie-Tuliszkowie).

Kadra

Aktualnie zatrudnionych jest dwóch nauczycieli bibliotekarzy: pani Ewa Trześniowska i pani Lilla Wójkiewicz.

Zapraszamy codziennie w godzinach:

Poniedziałki   –  8:00-16:00

Wtorki            –  8:00-14:00