Niektórzy lubią poezję, czyli nie wszyscy…

mar 21, 2024

      19.03.2024r. w Zespole Edukacyjnym nr 4 w Zielonej Górze miał miejsce Szkolny Konkurs Recytatorski. Gościem szczególnym tego spotkania byli recytatorzy oraz POEZJA. W jury zasiedli: Pani Małgorzata Paszkier – Wojcieszonek z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, Pani Dyrektor  Kamila Banaszak, Pani Ewa Trześniowska – bibliotekarka, a także przedstawicielka braci uczniowskiej Zosia Kapela – uczennica klasy 7c.

W eliminacjach środowiskowych (zwanych Szkolnym Konkursem Recytatorskim) wyłoniono zwycięzców w pierwszej grupie wiekowej. Do etapu powiatowego zostały nominowane następujące osoby: Julia Tomczyk (6d), Jakub Zając (5c), Małgorzata Bartkowicz (6d) i  Antonina Brawer (6d). Ponadto jury wyróżniło recytację: Urszuli Kamińskiej (5b), Heleny Dudzik (5b), Jakuba Mormana (5c) i Stanisława Wojciechowskiego (4d).

Laureaci wezmą udział w prezentacjach miejskich / powiatowych Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniach od 23 do 24 kwietnia 2024 roku w Sali Hydro(za)gadka w Zielonogórskim Ośrodku Kultury. Fundatorem nagród dla uczestników konkursu była Rada Rodziców. Przepiękną dekorację przygotowała Pani Ewa Tyszkiewicz. Prowadzenie imprezy powierzono konferansjerom z kl.5b- Lenie Gontowiuk i Franciszkowi Agackiemu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom za zaangażowanie.

Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim życzymy dalszych sukcesów na niwie poezji!

 

Organizatorzy, Irena Kociszewska i Izabela Dubicka

Skip to content